Tábor v Ledči

TÁBOR SE SPORTOVNÍM ZAMĚŘENÍM PRO DĚTI ŠKOLOU POVINNÉ (6 až 15 LET) V PROSTŘEDÍ FOGLAROVY SLUNEČNÍ ZÁTOKY

Ledeč 2018 Info o Táboře Historie O nás Foto Dopisy Napiště nám Děkujeme FAQ Spolupráce

Informace o táboře

Termín tábora: 

30.6. - 14.7.2018 

 


 


 

Tábor
Areál tábora se nachází v malebné části Posázaví, známé jako Sluneční zátoka, v blízkosti Vilémovic. Na vodáckých mapách ho najdete přesně uprostřed mezi Stvořidly a městem Ledeč nad Sázavou.

 


mapa


O kráse místní přírody svědčí i fakt, že si toto místo vybral před více než 70ti lety pro své tábory i Jaroslav Foglar. V 80. letech minulého století zde vznikl komplex několika zděných budov, který vlastnila  TJ BOHEMIANS ČKD Praha. V roce 2005 došlo k prodeji soukromému majieli, od které si ho jako spolek AZ HUJER pronajímáme.
V areálu tábora je několik budov; v hlavní budově jsou pokoje pro menší děti, klubovny, ošetřovna, marodka, sprchy a sklady. Dále je zde několik menších hospodářských budov, ve kterých najdete jídelnu, sportovní sklad a toalety.

 

stany

jídelna

stan

 pokoj


Kapacita tábora | ubytování
Tábor pořádaný naším spolkem má celkovou kapacitu cca 160 dětí a je připraven pro žáky od 1. do 9. třídy základní školy.  Malé děti – cca do 8 let věku – jsou ubytovány v pokojích (4 lůžka), větší děti spí ve stanech s podlážkou (2 lůžka).  Každé dítě spí ve vlastním spacáku a používá vlastní prostěradlo. V případě chladného počasí je budova vytápěna.

 

stany

stavění stanů 

 

Hygienické zázemí
Tábor je vybaven splachovacími záchody, sprchy s teplou tekoucí vodou jsou samozřejmostí.

 

sprchy

umyvadla

  
  


 

Sportovní zázemí
V areálu tábora se nachází fotbalové a dvě volejbalová hřiště a dále dostatek vybavení k provozování různých druhů sportů - atletika, basketbal, softball, stolní tenis, petanque, badminton apod. Samozřejmě využíváme i řeku Sázavu, takže děti se naučí ovládat kajaky, kánoe a pramice. K areálu tábora patří i louka, kde se odehrává zejména dovednostní část programu. V roce 2008 jsme získali samonosný bazén  o průměru cca 10 m, který využívají zejména menší děti.

 

volejbalová hřiště

volejbal

  

fotbalové hřiště

badminton

 

 softball

softball

      

střelba

slackline

 

 příprava na kajaky

 kajaky 

      

pramice

kanoe 

      

bazén

 kanoe 

 

atletika - skok vysoký

atletika - sprint

  

 

Program tábora | dvoudenní výlet s přespáním v lese
Tábor je pořádán jako sportovní, na druhou stranu při tvorbě programu zařazujeme i tradiční táborové aktivity jako je celotáborová hra, noční hra, pohádkový les pro nejmenší nebo diskotéky.

   

 Rudolf II.

Piráti

         

Nástěnka

CETEH - hlavolam

         

Olympiáda - vlajkonoši

Olympiáda - zahájení

         

Olympiáda - slib

 Olympiáda - stažení vlajky

 


 

Součástí pobytu je vedle krátkých výletů do okolí i dvoudenní putování s přespáním v lese. Trasa a její náročnost je volena s ohledem na věk a fyzický stav dětí. Všeobecně se dá říct, že malé děti jedou vlakem na Stvořidla, kde se vykoupou, poté se vrátí do tábora, kde si uvaří v kotlíku na ohništi a přespí v lese poblíž tábora. V případě nepříznivého počasí se tak mohou rychle přesunout zpátky do pokojů. Starší děti podnikají spíše pěší túru v rozsahu cca 10 až 15 km, většinou na Lomy, kde se vykoupou, uvaří si jídlo a přespí v lese.  Pro vaši představu o jednotlivých „puťácích“ doporučujeme prohlédnout si deníky z loňských let.

   

      

Puťák

Puťák

            

Puťák

Puťák

            

Zastávka ve Vilémovicích

Ochrana před deštěm

            

Vaření

Ohniště

 

  most v Mrzkovicích

  most ve Vilémovicích


 

Strava
Strava se podává dětem 6x denně ve zděné  jídelně. Jídlo připravuje profesionální tým kuchařek a kuchařů. Děti samy nevaří, pouze v rámci  služby mohou vypomáhat se škrábáním brambor. Děti jedí z porcelánových talířů. Při sestavování jídelního lístku dbáme zejména na to, aby si děti pochutnaly, na druhou stranu je nutno dbát i na to, aby dostávaly vyvážený přísun živin, které při sportu potřebují. Pravidelný pitný režim je samozřejmostí, po celý den jsou dětem volně přístupné termosy se štávou nebo čajem.


  jídelna

  vdolky v kuchyni

  
  

 


Zdraví
Na táboře jsou po celou dobu konání přítomni dva zdravotníci, kteří  v případě potřeby pečují o děti. K dispozici je ošetřovna a marodka pro dívky i chlapce (někdy označována také jako izolace :o). Nejbližší poliklinika se nachází v Ledči nad Sázavou a pro běžné využití tábora zcela postačuje. Vážnější případy jsou ošetřeny v Nemocnici v Havlíčkově Brodě. Včasné informování rodičů při vážnějších diagnózách je samozřejmostí. V případě, že dítě trvale užívá nějaké léky, je nutno předat je při odjezdu zdravotníkům včetně informací o dávkování. O všech drobných zdravotních obtížích - (klíšťata, nachlazení, zvýšené teploty apod.), které budou ošetřeny na místě, budete po příjezdu informování táborovým zdravotníkem.

 

 

ošetřovna

 

Doprava
Doprava je organizována hromadně autobusy z Prahy. Odjíždí se od Sokola Královské Vinohrady, Polská ulice 1, Praha 2. Na stejné místo se i vracíme. Individuální doprava na místo je možná po dohodě s hlavním vedoucím tábora.

 

 

 odjezd z Prahy

 příjezd do tábora


 

Cenné věci a mobilní telefony na táboře
Prosím zvažte, zda-li dáte dítěti na tábor cenné věci (MP3, diskmen, mobilní telefon, šperky). Poškození, krádež, špatná manipulace případně ztráta jen zbytečně zkomplikují pobyt. AZ HUJER z.s. nenese žádnou odpovědnost za výše uvedená rizika.


 

S ohledem na zkušenosti s používáním mobilních telefonů v posledních letech jsme byli nuceni přijmout uvedené opatřeni. Účastníci tábora dodržují zákaz používání mobilních telefonů v průběhu denního programu. Pokud má účastník tábora mobilní telefon s sebou na táboře, je povinen ho odevzdat svému oddílovému vedoucímu. Dětem bude umožněno používat telefon v době poledního klidu (13:30 – 14:30) a osobního volna (19:00 – 21:00) a poté budou povinny přístroj opět vrátit svému vedoucímu do úschovy.

Home | Ledeč 2018 | Info o táboře | O nás | Historie | Foto | Dopisy | Napište nám | Děkujeme | FAQ | © 2019 AZ HUJER, z.s.